Lenivci pod prísahou!

Autor: Slavomír Karabinoš | 18.7.2011 o 22:14 | (upravené 18.7.2011 o 22:45) Karma článku: 7,64 | Prečítané:  792x

Začnem iróniou a spýtam sa, aký je rozdiel medzi väzňom a poslancom? Asi žiaden. Ani jeden nevie, prečo tam vlastne sedí.  Ak však začnem faktami tak sa pýtam, prečo rok po voľbách 41 poslancov nevyvinulo žiadnu iniciatívu, okrem návštevy parlamentného bufetu a 6 poslancov prehovorilo verejne len raz? Na začiatku povedali čarovné slovíčko „sľubujem" a odvety im mikrofóny zapadli prachom.

 

Predsa len, jeden rozdiel medzi poslancom a väzňom by som našiel. Prvý menovaný berie mesačný plat 3000€. K tomu prirátajme  príspevok na kanceláriu, asistenta a zistíme, že takto si môže človek zarobiť viac ako 30 000€ ročne. Na druhej strane tu máme masu ľudí pracujúcich denne 8-12 hodín za 500-600€ na mesiac, čo ročne činí ani  nie polovicu z platu poslanca. Zdá sa, že porekadlo našich babičiek  „bez práce nie sú koláče" už neplatí. Nuž doba sa mení...

Aj tak páni poslanci klobúk dole. V čase, keď riešime na Slovensku  nezamestnanosť, výstavbu diaľnic, zníženie dlhu, pôžičku Grécku a  500 ďalších problémov sa neozvať, či dokonca nepovedať ani slovo, to chce skutočné sebaovládanie na úrovni duchovného vodcu z Tibetu.  Dovoľujem si Vám preto, ja, bežný občan pripomenúť to, čo ste verejne sľúbili na pôde Národnej rady SR.  „Sľubujem na svoju česť a svedomie vernosť Slovenskej republike. Svoje povinnosti budem plniť v záujme jej občanov. Budem dodržiavať ústavu a ostatné zákony a pracovať tak, aby sa uvádzali do života." Zdôraznil by som slovo česť a svedomie. Nie páni poslanci,  to nehľadajte ani v peňaženke ani v zostatku na účte hľadajte to vo svojom vnútri. Ak sa ozvú duté zvuky tak viete prečo...

Demokracia je občas ako feudalizmus. V minulosti sa malá skupina zabávala a masa pracovala, dnes mala skupina nerobí nič, nič pre dobro tohto štátu a masa vstáva ráno do práce aby sa z daní a odvodov platili lenivci pod prísahou. Škoda len, že tá masa je tak nekritická, že chuť predvolebného guľášu je dôležitejšia ako chuť niektorých poslancov do práce.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Učiteľ, ktorý sa rád hral. Ako sa Milan Reindl stal dizajnérom Lego Technic

Nevyštudoval techniku ani dizajn. Napriek tomu sa stal jedným z jedenástich dizajnérov Lego Technic. Len vďaka tomu, že si rád z lega skladal veci, na ktoré nemal návod.

DOMOV

Smer chce byť politicky nekorektný aj robiť poriadky v osadách

Novými podpredsedami sú Blanár a Žiga.

SVET

Výbuchy pri štadióne v Istanbule zabili najmenej 13 ľudí

K explóziám došlo hodinu po zápase medzi Besiktasom a Bursasporom.


Už ste čítali?