Lenivci pod prísahou!

Autor: Slavomír Karabinoš | 18.7.2011 o 22:14 | (upravené 18.7.2011 o 22:45) Karma článku: 7,64 | Prečítané:  790x

Začnem iróniou a spýtam sa, aký je rozdiel medzi väzňom a poslancom? Asi žiaden. Ani jeden nevie, prečo tam vlastne sedí.  Ak však začnem faktami tak sa pýtam, prečo rok po voľbách 41 poslancov nevyvinulo žiadnu iniciatívu, okrem návštevy parlamentného bufetu a 6 poslancov prehovorilo verejne len raz? Na začiatku povedali čarovné slovíčko „sľubujem" a odvety im mikrofóny zapadli prachom.

 

Predsa len, jeden rozdiel medzi poslancom a väzňom by som našiel. Prvý menovaný berie mesačný plat 3000€. K tomu prirátajme  príspevok na kanceláriu, asistenta a zistíme, že takto si môže človek zarobiť viac ako 30 000€ ročne. Na druhej strane tu máme masu ľudí pracujúcich denne 8-12 hodín za 500-600€ na mesiac, čo ročne činí ani  nie polovicu z platu poslanca. Zdá sa, že porekadlo našich babičiek  „bez práce nie sú koláče" už neplatí. Nuž doba sa mení...

Aj tak páni poslanci klobúk dole. V čase, keď riešime na Slovensku  nezamestnanosť, výstavbu diaľnic, zníženie dlhu, pôžičku Grécku a  500 ďalších problémov sa neozvať, či dokonca nepovedať ani slovo, to chce skutočné sebaovládanie na úrovni duchovného vodcu z Tibetu.  Dovoľujem si Vám preto, ja, bežný občan pripomenúť to, čo ste verejne sľúbili na pôde Národnej rady SR.  „Sľubujem na svoju česť a svedomie vernosť Slovenskej republike. Svoje povinnosti budem plniť v záujme jej občanov. Budem dodržiavať ústavu a ostatné zákony a pracovať tak, aby sa uvádzali do života." Zdôraznil by som slovo česť a svedomie. Nie páni poslanci,  to nehľadajte ani v peňaženke ani v zostatku na účte hľadajte to vo svojom vnútri. Ak sa ozvú duté zvuky tak viete prečo...

Demokracia je občas ako feudalizmus. V minulosti sa malá skupina zabávala a masa pracovala, dnes mala skupina nerobí nič, nič pre dobro tohto štátu a masa vstáva ráno do práce aby sa z daní a odvodov platili lenivci pod prísahou. Škoda len, že tá masa je tak nekritická, že chuť predvolebného guľášu je dôležitejšia ako chuť niektorých poslancov do práce.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Cibulková: Mohla som sa zlomiť, no hodila som to za hlavu

Slovenská tenistka Dominika Cibulková sa pri svojej premiére na turnaji Masters prebojovala do semifinále. Stačilo jej na to jedno víťazstvo nad Simonou Halepovou.

ŠPORT

Cibulková je v semifinále, pomohla jej súperka

Kerberová bez straty setu zdolala Keysovú.

KOMENTÁRE

Čo môže stihnúť Danko za dvadsať minút

Obmedzenie času na vystúpenie kultúru v parlamente nezlepší.


Už ste čítali?