Odvážna babička už bude chodiť radšej pešo.

Autor: Slavomír Karabinoš | 22.9.2011 o 17:43 | (upravené 22.9.2011 o 18:53) Karma článku: 24,27 | Prečítané:  4079x

Všade vo svete je cestovanie hromadnou dopravou jednoduchý a pohodlný spôsob prepravy vo veľkomestách. Ako sa zdá, v Košiciach je to jednoduchý a pohodlný spôsob, ako sa dostatť do konfliktu s príslušníkmi polície. Narážam na situáciu z "metropoly východu" ktorá vznikla v  autobuse číslo 10. http://korzar.sme.sk/c/6065698/ozvala-sa-voci-ciernym-pasazierom-riesili-ju-pre-rasizmus.html

Ak je heslom polície "pomáhať a chrániť" tak treba povedať, že slogan bol naplnený do bodky. Polícia pomohla dôchodkyni k nepríjemnému zážitku a ochránila pasažierov bez cestovného lístka, ako inak Rómov. Všímavej dôchodkyni neuniklo, že početná skupina Rómov, nastúpila do autobusu MHD a neoznačili si cestovný lístok. Šanca, že si predplatili mesačný je rovnaká ako šanca, že Róbert Fico zajtra vstúpi do SDKU-DS.

Babička spravila niečo, čo je na Slovensku nepredstaviteľné. Dovolila si Rómov bez cestovného lístka vykázať z autobusu! Diskriminácia? Rasizmus? Podľa policajtov áno. Iróniou osudu je, že tá istá babička zaplatila pokutu lebo jej mesačný lístok lebo jej nepokryl jeden deň.

Táto príhoda nie je ojedinelá a dovolím si tvrdiť, že je skôr dennodennou rutinou nie len v Košiciach. Zažili ste to iste tiež. Hŕstka detí rómského pôvodu sa preváža v trolejbuse či električke ako na kolotočoch. Bez lístka a bez hanby! Bez toho aby mi prišiel leták do schránky viem, že je v hypermarkete akcia na mäso. Spoznám to tak, že skupina špinavých a zapáchajúcich Rómov s taškami plnými mäsa nastúpi do trolejbusu, kde sa rozprávajú tak hlasno, ako keby bol zapnutý cirkulár. V letných mesiacoch sa im to mäso začne topiť a na podlahe je pekná kaluž vody. Poviete si, že riešením je kúpa vlastného auta. To len do chvíle až nezaparkujete pred nákupným centrom. V tom prípade máte pri dverách žobrajúce, špinavé a zanedbané deti (pýtam sa kde je sociálka?) ktoré takto "zarábajú" peniaze pre otca sediaceho dom pred kolibou, s bruchom väčším ako má Mikuláš.

Ak niečo oceňujem na babičke, tak to je fakt, že sa ozvala. Dnes je zahľadený každý do seba a riadi sa heslom, "nehas čo ťa nepáli." Táto staršia pani však prejavila náznak občianskej iniciatívy smerom k neprispôsobivým občan, ale tu pre istotu už zakročila  polícajná hliadka. Na jazyk sa mi tlačí otázka, kde sú tie iniciatívne policajné hliadky vo večerných hodinách? Nevidel som ju, keď mladík (zjavne opitý) kopal v piatok večer do krásneho nového trolejbusu v Prešove a nechýbalo veľa, kopol by si aj do vodiča.

Zase sa len potvrdilo, že Slovensko je krajina paradoxov. Človek s cestovným lístkom skončí pri policajnom aute a Róm bez lístka ostáva nepotrestaný. Odvážnej babičke prajem všetko dobré, aj keď po tejto príhode asi začne chodiť pešo. Aj to len do chvíle, kým ju neprepadne Róm na ulici a iniciatívna hliadka ju zatkne za nehorázny prejav diskriminácie...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Učiteľ, ktorý sa rád hral. Ako sa Milan Reindl stal dizajnérom Lego Technic

Nevyštudoval techniku ani dizajn. Napriek tomu sa stal jedným z jedenástich dizajnérov Lego Technic. Len vďaka tomu, že si rád z lega skladal veci, na ktoré nemal návod.

DOMOV

Smer chce byť politicky nekorektný aj robiť poriadky v osadách

Novými podpredsedami sú Blanár a Žiga.

SVET

Výbuchy pri štadióne v Istanbule zabili najmenej 13 ľudí

K explóziám došlo hodinu po zápase medzi Besiktasom a Bursasporom.


Už ste čítali?