Pán Galbavý, to myslíte vážne?

Autor: Slavomír Karabinoš | 3.11.2011 o 18:30 | (upravené 3.11.2011 o 20:51) Karma článku: 15,33 | Prečítané:  1810x

Vážený pán Galbavý. Osobne proti Vám nič nemám, nie som člen žiadnej strany, nikoho neobhajujem, reagujem len na tento blog http://tomasgalbavy.blog.sme.sk/c/279080/Mily-Risko.html , pri ktorom sa mi rozum zastavil. Dych vyrážajúce skutočnosti, aké ste tam uviedli ma nútia opýtať sa: to myslíte vážne?

V úvode sa tešíte z toho, že sa lídri eurozóny dohodli. Keď však ja, ako bežný občan počujem na čom sa dohodli tak neviem, či sa smiať alebo plakať. Hovoríte, že Grécku sa bude lepšie dýchať, že vyhodia kopec úradníkov a že si to tam poupratujú..., keď sme to dokázali my, tak to dokážu aj oni. Opravte ma, ak sa mýlim ale Slovensko nie je Grécko. Poberali niekedy občania Slovenska dôchodky na mŕtvych? Sú na Slovensku neúmerne vysoké dôchodky? Platili za nás niekedy účty ostatné krajiny eurozóny? Samozrejme, že NIE. Ak boli naše banky po krk namočené v problémoch, tak to bola Váš stranícky kolega Ivan Mikloš, ktorý stál na čele križiackej výpravy za ich ozdravenie a bolo to ozdravenie z peňazí daňovníkov zo Slovenska, iba zo Slovenska, nie z celej Európy.

Áno, Gréci žili na dlh a teraz sa im to vypomstilo. A Slovák? Ten stále počúval reči o šetrení a uťahovaní opaskov.  Nevidíte, že už ten opasok máme pod krkom a dýcha sa nám čoraz ťažšie? Ak tak Vy a celá Vaša partia spolustraníkov veríte EUROVALU a dušujete sa, ako to všetkých zachráni tak založte do eurovalu stranícke sídlo, osobné úspory a pre mňa za mňa aj ružový porcelán, ale nie peniaze nás-daňovníkov. Každý súdny človek vie, že Grécko nemá na to, aby dlhy splatilo. Ich ekonomika nie je tak výkonná . Veď čo okrem turistického ruchu a olív ponúkajú? Podvádzali pri štatistikách, podvodom sa dostali do Eurozóny, kde už pri vstupe nesplňali podmienky a teraz prosia o pomoc.

Pasáž,  kde ste označili za "náramnú vec", že sa do Eurovalu zapojí aj Čína som čítal 5x. Neveril som vlastným očiam! Komunistická krajina, ktorá čelí neustálym podozreniam z porušovania ľudských práv má pomaháť zoskupeniu demokratických štátov a pravicový politik to označí za "náramnú vec". Priemerný Číňan je 8x chudobnejší ako priemerný Grék, tak kam tento (akože solídárny) svet speje?

"...musím pogratulovať Ivanovi, mal pravdu - súkromný sektor sa bude poriadnou mierou podieľať na riešení problému, ktorý svojho času spoluspôsobil." Toto ma dojalo. Súkromný sektor zarábal celé roky na pôžičkách Grécku a zarábať bude aj teraz. Áno odpustia Grécku polovicu dlhu a následné im cez megapodvod menom EUROVAL tie isté peniaze dáme späť. Neviem kto bol viac nenásytný, banky alebo Gréci? V každom prípade príležitosť robí zlodeja a Gréci len využívali to, že im vždy niekto požičal. A keď už neboli ochotné požičať banky, tak im požičia eurozóna. Krajina kde bohatý platia len minimálne dane, kde zástupca cirkvi sedí v orgáne tamojšej národnej banky a berie zato slušnú odmenu (to je už úplný nonsens), krajina kde šedá ekonomika prekvitá ako tulipány v záhrade, tak za takú krajinu platí účty celá eurozóna.

Ktorý štát dáva na armádu v podiele k HDP najviac? Grécko (viac ako 4%). Ktorá krajina je v prvej trojke v počte daňových únikov? Grécko. Ktorá krajina, (azda ako posledná) stále drží väčšinové podiely v telekomunikačnom priemysle? Grécko. Tak nech si najprv zaplátajú diery, lebo do deravého hrnca sa voda neleje...

Predčasné voľby prinášajú aj niečo pozitívne. Politici sa vrátia na námestia medzi ľudí, tam im to možno niekto vybieli. Slovenské zdravotníctvo kolabuje, chýbajú peniaze na školstvo, na vedu, prakticky na všetko a sami máme problémov viac ako dosť , v takej situácii nemôžete pán Galbavý myslieť vážne slová o tom, že Vám padol kameň zo srdca. Žiaden kameň nepadol, stále ho tlačíme pred sebou ak aj niekedy padne, tak len na plecia bežných ľudí...

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Učiteľ, ktorý sa rád hral. Ako sa Milan Reindl stal dizajnérom Lego Technic

Nevyštudoval techniku ani dizajn. Napriek tomu sa stal jedným z jedenástich dizajnérov Lego Technic. Len vďaka tomu, že si rád z lega skladal veci, na ktoré nemal návod.

DOMOV

Smer chce byť politicky nekorektný aj robiť poriadky v osadách

Novými podpredsedami sú Blanár a Žiga.

SVET

Výbuchy pri štadióne v Istanbule zabili najmenej 13 ľudí

K explóziám došlo hodinu po zápase medzi Besiktasom a Bursasporom.


Už ste čítali?