Keď mlčať nie je zlato.

Autor: Slavomír Karabinoš | 5.1.2012 o 16:11 | (upravené 5.1.2012 o 18:39) Karma článku: 6,61 | Prečítané:  372x

Americký politológ Michael Novak, ktorého predkovia pochádzajú zo Slovenska v jednej zo svojich esejí hovorí, že spoločnosť sa delí na 3 skupiny. Najvyššou je organizovaný zločin alebo veľké korporácie, pod ním sú politici, ktorí tomu zločinu (alebo korporáciam) slúžia a úplne dole sú bežní občania. Ako nám udalosti nie len posledných dní ukazujú, mal pán Novak pravdu.

Kríza, kríza, samá kríza a ešte raz kríza. Strašia ňou politici, strašia ňou média a za chvíľu bude kríza vyskakovať už aj z mäsových konzerv.  V mene krízy sa vedú priam križiacke výpravy na ozdravenie verejných financií a na naštartovanie hospodárskeho rastu. Konečný účet skončí aj tak na stole nás - občanov  a to najmä v podobe vyšších daní alebo odvodov. Kríza sa bežných ľudí dotkne najviac. Naopak sú tu stále celé skupiny, ktoré krízu prežijú v lepšej kondícii ako medveď zimu a možno ešte  aj posilnia svoj vplyv.

Nepoznám politika, ktorý by si musel utiahnuť opasok a to napriek tomu, že nás k tomu politici vyzývajú pomerne často.  Poslanci NRSR  si plat ledva zmrazili, nie to ešte znížili a to napriek tomu, že pre nejedného poslanca je to len vreckové. Do konca si zmysleli, že im nárok mzdu patrí už od momentu zvolenia, nie od momentu zloženia sľubu. Vrcholom všetkého bolo, ako sa taký dobre vykŕmený poslanec (myslím, že sa volal Číž) obhajoval, že je to v poriadku, lebo vtedy majú poslanci najviac práce.... Bolo mi na vracanie ako nikdy. Treba taktiež pripomenúť, že každý minister dostane slušné odstupné, poslanci si ponechajú svoje notebooky....Utiahnuť opasky si nechceli ani politické strany, tie si rozdelia opäť slušný balík peňazí a tak sa netešte ak na námestí dostanete pero či tašku s logom strany, možno boli platené zo štátneho rozpočtu. A komu vlastne politici a politické strany slúžia?

Zdá sa, že Slovensko je vlastne veľká šachovnica kde ma biele figúrky PENTA, čierne J&T a králi ako Dzurinda  alebo Fico sa pohybujú na šachovnici podľa ich pokynov. Niet sa čomu čudovať, veď kto iný má zvyšné milióny na kampaň? Sú to jediné finančnú skupiny, pre ktorých je volebná kampaň obyčajný podnikateľský plán v ktorom počítajú s návratnosťou peňazí, napr. z privatizácie.

Ak  to všetko zhrniem, na vrchole sú J&T, PENTA +ďalšie záujmové skupiny, pod nimi sú politické strany, ktoré vďaka peniazom finančných skupín sú ich vazalmi a kdesi dole sa krčí občan, ktorý platí prešľapy politikov z vlastného vrecka, aby si tých politikov vďaka kampani platenej finančnými skupinami opäť zvolil.  Tu už nemôžeme mlčať, veď sme si sľúbili lásku a pravdu vravieť len...

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Učiteľ, ktorý sa rád hral. Ako sa Milan Reindl stal dizajnérom Lego Technic

Nevyštudoval techniku ani dizajn. Napriek tomu sa stal jedným z jedenástich dizajnérov Lego Technic. Len vďaka tomu, že si rád z lega skladal veci, na ktoré nemal návod.

DOMOV

Smer chce byť politicky nekorektný aj robiť poriadky v osadách

Novými podpredsedami sú Blanár a Žiga.

SVET

Výbuchy pri štadióne v Istanbule zabili najmenej 13 ľudí

K explóziám došlo hodinu po zápase medzi Besiktasom a Bursasporom.


Už ste čítali?